Místo

městský park

Adresa

Linecká, 381 01 Český Krumlov 1-Plešivec
Zobrazit na mapě

městský park

Park o rozloze 2,5 hektaru leží ve středu města Český Krumlov, na levém břehu řeky Vltavy. Od náměstí jste tu za 5 minut. Již od konce 16. století byl prostor nynějšího parku oddechovým místem a zahradou. Užívali ji jezuité, jejichž kolej stála na protějším břehu. K rozsáhlým změnám v úpravách a využití došlo na přelomu 19. a 20. století, kdy se tzv. Jezuitská zahrada stává obecním vlastnictvím. Dnes najdete v parku kromě zajímavých dřevin a zeleně také dětské hřiště, fitness prvky pro dospělé, v létě je tu posezení s občerstvením a můžete se navíc osvěžit v řece a využít malou plážičku a molo se schůdky do vody.

hudební pavilon

Objekt hudebního pavilonu byl postaven během druhé fáze budování městského parku mezi lety 1924 až 1930 a sloužil jako místo promenádních hudebních koncertů, ale i místo posezení a odpočinku. Dnes je altán příležitostně prostorem pro konání svatebních obřadů.

kaple Sv. Martina

Původní hřbitovní kaple byla roku 1585 založena jako dřevěná, spolu s novým hřbitovem, jenž byl do těchto míst přeložen od kostela sv. Víta. Stavba nové kaple sv. Martina byla v roce 1717. Hřbitov tu byl až do roku 1892, kdy byl zrušen v souvislosti se vznikem městského parku. V současnosti je kaple využívána k příležitostným koncertům a svatebním obřadům.

městský park

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory