O festivalu a jeho historii

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov vznikl v roce 1992 v nejkouzelnějším městě na světě. Český Krumlov je často nazýván evropským pokladem a je chráněn UNESCO jako světové kulturní a přírodní dědictví.

Jak šel čas

Za 30 let své existence se festival stal jedním ze tří největších festivalů klasické hudby v České republice, který nabídl 550 koncertů a představení, během nichž vystoupilo více než 13 tisíc umělců ze 40 zemí.

Tato letní přehlídka nabízí 4 týdny hudby od 15. do 21. století s mezinárodními klasickými / crossover hvězdami na jedinečných místech města se skutečným geniem loci.

Jak šel čas

V průběhu let byl festival poctěn tím, že přivítal osobnosti světové hudby, jako jsou Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, Dmitri Hvorostovsky, Elīna Garanča, José Cura, Ramón Vargas, Shlomo Mintz, sólisté Broadwaye, Juan Diego Flórez, Angela Gheorghiu, Piotr Beczała, Sondra Radvanovsky, Mischa Maisky, Julian Rachlin, Javier Perianes a další.

Z českých umělců můžeme jmenovat Karla Gotta, Evu Urbanovou, Dagmar Peckovou, Václava Hudečka, Pavla Šporcla, Jiřího Bártu a mnoho dalších.

Festival spolupořádá Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, z.s., Auviex, s.r.o. a ÚOP České Budějovice – Národní památkový ústav.

Festival v číslech

29 let zkušeností
31 různých míst konání
550 zrealizovaných koncertů
12 514 vystupujících
40 národností umělců
300 000 návštěvníků

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Oficiální dopravce

Festival se koná za laskavé podpory