Datum konání

15 / 09 / 2021 - Středa 19:30

Místo konání

Maškarní sál

Večer s Antoniem Vivaldim

Letos uplyne 280 let od úmrtí barokního hudebního skladatele, houslového virtuosa a italského kněze Antonia Vivaldiho. Večerem u příležitosti tohoto významného výročí zazní nejen jeho nejznámější dílo, soubor čtyř houslových koncertů Čtvero ročních dob. Soubor složený z předních členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu – Nové Pražské Collegium rozhlasových symfoniků pod uměleckým vedoucím Pavlem Sochůrkem během koncertu představí také Vivaldiho symfonickou tvorbu.

Účinkující

Vlastimil Kobrle – housle, Pavel Sochůrek – housle, umělecký vedoucí, Nové Pražské Collegium rozhlasových symfoniků

Program

A. Vivaldi:  Symfonie G Dur pro smyčce a basso continuo č.2, RV 146 (Simfonia per archi e basso continuo No.2 RV 146)

1. Allegro

2.Andante

3. Presto

A. Vivaldi: Koncert pro dvoje housle, smyčce a basso continuo a moll, Opus 3, č.8 RV 522, (L´estro armonico: libro II, Opus 3, č. 8) /Sólisté: Vlastimil Kobrle, Pavel Sochůrek – housle/

1. Allegro

2. Larghetto

3. Allegro

A. Vivaldi: Symfonie C Dur pro smyčce a basso continuo č.1, (Simfonia per archi e basso continuo No. 1)

1. Allegro non troppo

2. Andante

3. Presto

Přestávka

A. Vivaldi: Čtvero ročních dob (ze sbírky 12 koncertů Il cimento dell’armonia e dell’inventione, „Le Quattro Stagioni“)

Jaro: Allegro, Largo, Allegro

Léto: Allegro non molto, Adagio, Presto

Podzim: Allegro, Adagio, Allegro

Zima: Allegro non molto, Largo, Allegro

Nové pražské kolegium rozhlasových symfoniků

Představuje se vám komorní soubor složený z předních členů Symfonického orchestru Českého rozhlasu v Praze. Komorní soubor navazuje na úspěšnou éru Pražského kolegia, které působilo v Čechách i v zahraničí. Uměleckým vedoucím a koncertním mistrem je Pavel Sochůrek, koncertní mistr SOČRu.

Soubor se zapsal svými koncerty do podvědomí posluchačů svojí spoluprací s předními českými i zahraničními sólisty jako např. Václav Hudeček, Bohuslav Matoušek, Jan Mráček jun., Marek Zvolánek a další. Repertoár tvoří většina českých i světových autorů komorní hudby. Cílem komorního orchestru je prosazování české a světové hudby na koncertech i v nahrávacích studií.

Nové pražské kolegium rozhlasových symfoniků

Maškarní sál

Při vstupu do Maškarního sálu českokrumlovského zámku si budete připadat jako v 18. století, kdy jej vyzdobil Josef Lederer. Během poslechu komorních koncertů můžete obdivovat malby s motivy bavící se aristokratické společnosti uprostřed maškarního reje. Než se sálem se skvělou akustikou rozezní první tony, všimněte si u dveří dvou malovaných zámeckých gardistů držících stráž, kteří na sobě mají slavnostní uniformy připomínající službu zámecké Schwarzenberské gardy. Pokud budete pozorní, můžete spatřit i dveře s krytou chodbou, která vede přímo do knížecí lóže barokního divadla. V Maškarním sále, který je vrcholným dílem rokoka, si koncerty určitě vychutnáte.

Večer s Antoniem Vivaldim

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Oficiální dopravce

Festival se koná za laskavé podpory