Datum konání

28 / 07 / 2023 - Pátek 20:00

Místo konání

Zámecká jízdárna

Vadim Gluzman a mladí talenti

Houslový virtuóz a vítězové soutěže Virtuosos V4+

Vítězové televizní talentové soutěže Virtuosos Visegrad 4+ vystoupí společně se svým mentorem – legendárním houslistou Vadimem Gluzmanem, který koncertem v Zámecké jízdárně oslaví své 50. narozeniny. Mladé umělce z pěti států doprovodí Jihočeská filharmonie pod taktovou slovenského dirigenta Petra Valentoviče, který je po boku ředitelky Festivalu Gabriely Rachidi členem poroty této televizní soutěže. Pro Festival je podpora mladých hudebníků prioritou a cení si možnosti představit nastupující generaci nejlepších interpretů z Čech a okolních států.

Účinkující

Vadim Gluzman – housle

Výherci soutěže Virtuosos V4+:
Roman Červinka (CZ) – housle
Klára Valentovičová (SK) – zobcová flétna
Dávid Roland Mózes (HU) – klavír
Patricija Avšič (SLO) – housle
Maciej Kasperek (PL) – příčná flétna

Jihočeská filharmonie
Peter Valentovič – dirigent

Program

Bude upřesněn na základě repertoáru vítězů soutěže.

Vadim Gluzman

Vadim Gluzman, který je všeobecně uznáván jako jeden z nejlepších umělců současnosti, vdechuje zlaté éře houslové tradice 19. a 20. století nový život a vášeň. Jeho široký repertoár zahrnuje i současnou hudbu a jeho vystoupení můžete slyšet po celém světě prostřednictvím živých přenosů a oceňovaných nahrávek exkluzivně pro vydavatelství BIS. Izraelský houslista vystupuje s předními světovými orchestry a dirigenty a založil North Shore Chamber Music Festival. Gluzman je vyučuje talentované houslisty na Peabody Conservatory při John Hopkins University. Hraje na legendární housle Stradivari z roku 1690 „ex-Leopold Auer“.

Vadim Gluzman

Zámecká jízdárna

Přijďte si užít koncert v nezapomenutelné a unikátní Zámecké jízdárně, která je součástí českokrumlovského zámku nedaleko zámecké zahrady. Věřte, že se do této ojedinělé stavby a jejího okolí zamilujete a budete se zde cítit jako na vídeňském císařském dvoře v 18. století. Ostatně to je záměr, se kterým nechal jízdárnu postavit kníže Josef Adam ze Schwarzenberku po vzoru vídeňského císařského dvora. Když se k tomu přidá nádherný výhled na dominantu Českého Krumlova – zámek, budete okouzleni.

Vadim Gluzman a mladí talenti

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Oficiální dopravce

Festival se koná za laskavé podpory