Datum konání

03 / 08 / 2023 - Čtvrtek 20:30

Bohemia Voice

Vokální kvarteto a kytarista Lukáš Sommer

České vokální kvarteto Bohemia voice vzdá hold české hudbě. Ve svíčkami osvětleném románském kostele sv. Mikuláše koncert zahájí majestátní Svatováclavský chorál, na který naváže pásmo českých písní, ať lidových, či upravených našimi věhlasnými skladateli Bohuslavem Martinů, Leošem Janáčkem či Antonínem Dvořákem v doprovodu kytaristy Lukáše Sommera v originálním aranžmá napsaném speciálně pro tento večer. Koncert uzavře LargoNovosvětské symfonie Antonína Dvořáka s autorským textem nazvaným Země má.

Účinkující

Bohemia voice:
Zuzana Seibertová – soprán
Elin Špidlová – mezzosoprán
Bronislav Palowski – tenor
Lukáš Sládek – basbaryton

Lukáš Sommer – kytara

Program

Svatováclavský chorál
Lidové písně: Láska, bože láska!; Kebych bola jahodú; Zahrajte mi tichúčko; A ja taká dzivočka; Holůbek a holubička
B. Martinů: Písničky na dvě stránky (Děvče z Moravy; Súsedova stajňa; Naděje; Hlásný; Boží muka; Zvolenovcí chlapci)
L. Janáček: Moravská lidová poezie v písních (Kolín; Pérečko; Láska; Polajka; Kouzlo)
A. Dvořák: Cigánské melodie (Má píseň zas mi láskou zní; Aj! Kterak trojhranec můj prerozkošně zvoní; A les je tichý kolem kol; Když mne stará matka; Struna naladěna; Široké rukávy; Dejte klec jestřábu)
A. Dvořák: Largo (z Novosvětské symfonie) na text Země má

Bohemia Voice

Kvarteto vystupuje nejen v České republice, ale slaví své úspěchy též v zahraničí. V roce 2017 absolvovalo turné po Indii u příležitosti výročí vzniku České republiky, v roce 2018 pak zazpívalo indickému prezidentovi při jeho návštěvě ČR. Při vítání vítězných Olympioniček z Pchjongčchangu zazpívalo kvarteto ve čtyřhlase Českou hymnu na Staroměstském náměstí. V roce 2018 vydalo své premiérové album nazvané Vánoce s Bohemia Voice. Pravidelně pořádá vlastní „prožitkové koncerty“ na duchovně významných místech České republiky (např. nedostavěném chrámu v Panenském Týnci) v obdobích letního slunovratu a podzimní rovnodennosti. Bohemia Voice pravidelně zadává českým skladatelům složení nebo zaranžování písní, kterými vzdávají hold českým světcům.

Bohemia Voice

Lukáš Sommer

Lukáš Sommer je český koncertní kytarista a přední osobnost mladé skladatelské generace. Absolvoval studia hry na kytaru a kompozice na Konzervatoři v Českých Budějovicích, Pražské konzervatoři a HAMU. Je autorem unikátního kytarového recitálu, který zahrnuje přes 30 opusů a je přirovnáván k časosběrnému dokumentu. Jako kytarista pravidelně koncertuje u České republice i v zahraničí. Jeho kompozice jsou stále častěji uváděny i na zahraničních pódiích. Těžištěm jeho tvorby jsou jak orchestrální skladby, tak komorní hudba, často vznikající na objednávku předních interpretů. Ve své tvorbě vychází z tradice evropské skladatelské školy, kterou obohacuje o ingredience netradičních skladatelských postupů. Rád se vydává za hranice klasické hudby a snaží se propojit vlivy etnické, jazzové a klasické hudby.

Lukáš Sommer

Kostel sv. Mikuláše Boletice

Ve chvíli, kdy vkročíte do boletického kostela, který stojí uprostřed hřbitova na výšině zvané Olymp, dýchne na vás atmosféra tradice a historie. Stavba z 12. století je součástí Vojenského újezdu Boletice a hrdě se hlásí k titulu nejstarší památky jižních Čech. Už král Přemysl Otakar II. ho věnoval spolu se zlatokorunským klášterem církvi, aby zastavil moc rozpínající se české šlechty. Běžně se do něj však nepodíváte. Své dveře otevírá pouze u příležitosti svatebních obřadů či koncertů. Využijte příležitosti a zažijte večer v působivém prostředí.

Bohemia Voice

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Oficiální dopravce

Festival se koná za laskavé podpory