Festival a jeho dress code

Chystáte se k nám na koncert a přemýšlíte, co na sebe? Máme pro vás pár tipů, které vám výběr vhodného oblečení usnadní.

Dámy

Klasikou jsou malé černé, nebo jiné koktejlové šaty. Jestli dáváte přednost kostýmku nebo kalhotám s halenou, dress code také splníte. Slavnostnější oblečení si zaslouží zahajovací a závěrečné koncerty. Skvěle se budete cítit v dlouhých večerních šatech. Nezapomeňte na drobnou kabelku, šperky a další doplňky.

Vždy se však podívejte, kde se koncert koná, a podle toho zvolte typ obuvi. Stylisticky nikdy neuděláte chybu, pokud nazujete lodičky s plnou špičkou. Pozornost věnujte podpatku. Český Krumlov je plný chodníků z kočičích hlav, které jehlovým podpatkům nedělají moc dobře. Jestliže půjdete na koncert pěšky, doporučujeme vzít si společenskou obuv do tašky. Každý sál disponuje šatnou, ve které se můžete přezout.

Gentlemani

Pánové mají výběr správného oblečení jednodušší. Stačí dobře padnoucí oblek tmavé barvy, se kterým budete vždy vhodně oblečeni. Doplňte jej světlou košilí, kravatou nebo motýlkem, nezapomeňte zvolit tmavé společenské boty a takzvaný Dark Suit splníte.

Máte vstupenky na dopolední či odpolední koncert? Pak si vystačíte s formálnějšími tmavými kalhotami, košilí a sakem. To s kalhotami nemusí nutně tvořit komplet. Je však důležité, aby k sobě tyto dva kousky ladily a padly vám jako ulité.

Co určitě nechat doma

Abyste si koncert užili, je nutné se cítit především pohodlně. Neznamená to však, že vaše oblečení bude stejné, jako když jdete do kina, do klubu, na fotbal nebo jedete na výlet. Proto raději nechte doma…

  • Džíny
  • Šortky
  • Nátělníky
  • Mikiny
  • Svetry
  • Žabky
  • Tenisky nebo jinou sportovní obuv
  • Bílé i kotníkové sportovní ponožky
  • Kšiltovky

Tipy pro konkrétní koncertní místa

Koncerty v exteriérech

Pivovarská zahrada, Jezírko v zámecké zahradě, Letní jízdárna

Produkce konané ve venkovním přírodním prostředí mohou být ovlivněné počasím, proto na to myslete při volbě oblečení i obuvi. Nezapomeňte si s sebou vzít také něco na večer, v zahradách může být v pozdějších hodinách chladno. Pro dámy máme tip – jehlové podpatky se rády zapichují do travnaté plochy, proto raději zvolte širší podpatek. Bude to pro vás pohodlnější, a navíc si své oblíbené boty nezničíte.

Koncerty v interiérech

Zámecké barokní divadlo, Maškarní sál

Na koncerty, které se konají v interiérech zámku, je zakázán vstup v obuvi s jehlovými podpatky. Vyměňte je za boty se širším podpatkem nebo si dopřejte pohodlí a zvolte obuv s rovnou podrážkou.

Zámecká jízdárna, Prokyšův sál

Pokud se chystáte na koncert, který se koná v těchto prostorách, můžete zazářit v extravagantnějších podpatcích.

Koncerty v kostelech

Kostel Božího těla a Panny Marie Bolestné, Kostel sv. Mikuláše Boletice, Kostel Nanebevzetí Panny Marie Kájov

Jestliže navštívíte koncert v jednom z kostelů, platí pro oblékání stejná pravidla jako při mši či běžně návštěvě. Jsou nevhodná odhalená ramena a záda, doporučujeme si obléct i dlouhé nohavice. Krátké šortky, džíny i sportovní oblečení raději zanechte doma. Pokud ženy zvolí šaty či sukni, vždy by jejich délka měla být alespoň po kolena. Doporučuje se také uzavřená obuv, vyhněte se tedy žabkám či sandálům.

Festival a jeho dress code

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory