Datum konání

24 / 07 / 2022 - Neděle 20:30

Jistebnický kancionál

Soubor duchovních písní Jistebnický kancionál je označován jako klíčový pramen evropské středověké kultury. V rámci festivalu zazní v  kostele sv. Mikuláše v Boleticích. Jeho nejznámější částí je zpěv „Ktož jsú boží bojovníci.“ Posluchačům jej představí renomovaný a mezinárodně uznávaný ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble věnující se především interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudbě. Za téměř 15 let svého působení si soubor vydobyl pevnou pozici v oblasti tzv. historicky poučené interpretace staré hudby a zařadil se mezi špičky ve svém oboru.

Účinkující

Tiburtina Ensemble

Program

Jistebnický kancionál:

Cantio Věřmež v Boha jednoho
Vězměte a jezte
Brány nebeské
Jezme život, píme život
Bohu děkujíce

Tiburtina Ensemble

Ženský vokální soubor Tiburtina Ensemble vznikl v roce 2008 v Praze. Věnuje se interpretaci gregoriánského chorálu, středověkého vícehlasu a soudobé hudby. Za svoji již více než desetiletou existenci si soubor vydobyl pevnou pozici na poli interpretace staré hudby a řadí se mezi špičky ve svém oboru. Je oceňován zejména pro svou jedinečnou barvu zvuku, vřelost projevu a dramaturgickou nápaditost. Na koncertech souboru můžete slyšet repertoár zcela vokální, vycházející z liturgických pramenů středověku, ale i repertoár vokálně instrumentální. Tiburtina Ensemble natočil několik úspěšných cd pro labely Supraphon, Animal Music, Deutsche Harmonia Mundi, Ricercar a Accent. CD Apokalypsis bylo nominováno na cenu Anděl 2013 a odbornou porotou vybráno do nejužší nominace jako jedna ze tří nejvýraznějších nahrávek v oblasti jazzu/crossoveru v roce 2013. Tiburtina Ensemble představil své koncertní programy na předních významných českých a zahraničních festivalech.

Tiburtina Ensemble

kostel sv. Mikuláše, Boletice

Ve chvíli, kdy vkročíte do boletického kostela, který stojí uprostřed hřbitova na výšině zvané Olymp, dýchne na vás atmosféra tradice a historie. Stavba z 12. století je součástí Vojenského újezdu Boletice a hrdě se hlásí k titulu nejstarší památky jižních Čech. Už král Přemysl Otakar II. ho věnoval spolu se zlatokorunským klášterem církvi, aby zastavil moc rozpínající se české šlechty. Běžně se do něj však nepodíváte. Své dveře otevírá pouze u příležitosti svatebních obřadů či koncertů. Využijte příležitosti a zažijte večer v působivém prostředí.

Jistebnický kancionál

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory