Warning: Trying to access array offset on value of type null in /www/doc/www.festivalkrumlov.cz/www/wp-content/themes/festivalkrumlov/single-press.php on line 6

30. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov vyvrcholí koncertem k výročí Antonína Dvořáka

14 / 09 / 2021

Poslední týden Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov bude ve znamení oslav výročí významných hudebních velikánů. Zazní Vivaldiho Čtvero ročních dob v podání Nového Pražského Collegia rozhlasových symfoniků, světoznámý Adam Plachetka představí Mozartovy nejslavnější operní předehry, árie, duety a tercety a Dvořákův houslový koncert a-moll zahraje španělská houslistka Leticia Moreno. Svůj debut na festivalu zažije mladý klavírista Jan Čmejla. Festival uzavře v sobotu 18. září ikonické dílo Antonína Dvořáka – Symfonie č. 9, e-moll z Nového světa neboli Novosvětská, kterou uvede Severočeská filharmonie Teplice.

 „Rok 2021 je plný významných výročí. Již je to 180 let, kdy se narodil světově nejznámější český skladatel Antonín Dvořák. Jeho nejslavnější symfonie „Z nového světa“ neboli Novosvětská bude posledním dílem, které na 30. ročníku zazní. První polovinu koncertu bude Zámeckou jízdárnou znít houslový koncert a-moll, jehož hlavní hvězdou bude španělská houslistka Leticia Moreno. V dramaturgii jsme neopomenuli ani výročí 280 let od úmrtí barokního hudebního skladatele, houslového virtuosa a italského kněze Antonia Vivaldiho, proto nesmí chybět jeho neznámější dílo Čtyři roční doby. Co by to byl za festival bez Mozarta. Navíc když letos je to 265 let od jeho narození a 230 let od jeho úmrtí. Jeho geniální tvorbu představí populární basbarytonista Adam Plachetka,“ říká prezident festivalu Jaromír Boháč.

Adam Plachetka je známý jako pěvecký génius ve ztvárnění Mozartových rolí. V Českém Krumlově zazní například části oper Don Giovanni, Figarova svatba nebo Kouzelná flétna. „Koncert v Českém Krumlově je ryze mozartovský. Program je sestavený převážně z oper, ale je tam pár koncertních špíčků. Věřím, že celý večer bude stát za to, protože dramaturgicky je velmi dobře poskládaný. Na jevišti se potkám se dvěma mladšími kolegy, a to se sopranistkou Terezou Štěpánkovou a tenorem Danielem Matouškem,“ zve na koncert konající se v pátek 17. září od 19:30 h v českokrumlovské Zámecké jízdárně basbarytonista Adam Plachetka.

Soubory ke stažení

Další tiskové zprávy

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory