Místa koncertů a praktické informace

Jak se dostat na koncertní místa

Pivovarská zahrada

Z parkoviště P2 se dáte po schodech nahoru, půjdete Pivovarskou ulicí až na roh s ulicí Latrán, zde odbočíte vlevo do ulice Latrán. Po ní pokračujete cca 5 minut až k pizzerii Latrán, u ní se dáte znovu doleva do ulice Nové Město a po pár krocích dorazíte ke vchodu do Pivovarské zahrady.

Adresa: Pivovarská 27, 381 01 Český Krumlov

Zámecká jízdárna

Nejjednodušší cesta vede od parkoviště P4 u zámecké zahrady. Z parkoviště přijdete rovně k budově Zámecké jízdárny, kterou obejdete a ocitnete se na nádvoří (respiriu), na jehož konci je vchod do Zámecké jízdárny.

Adresa: K Zámecké zahradě, 381 01 Český Krumlov

Jezírko v zámecké zahradě

Auto necháte na parkovišti P4 a do zámecké zahrady vstoupíte brankou u Krčmy Markéta. Před sebou uvidíte Kaskádovou fontánu, u které zahnete doprava a pokračujete rovně až k jezírku.
Druhou možností je vstup z parkoviště v Důlní ulici. Napravo se nachází vchod do zámecké zahrady, odkud dojdete ke Kaskádové fontáně, u které odbočíte doleva a cesta vás dovede až k jezírku.

Adresa: Zámecká zahrada 62, Český Krumlov

Maškarní sál

Z parkoviště P2 se dáte po schodech nahoru, půjdete Pivovarskou ulicí až na roh s ulicí Latrán, zde odbočíte vlevo do ulice Latrán. Po ní pokračujete cca 3 minuty až k červené bráně krumlovského zámku. Od brány půjdete cca 5 minut nahoru do kopce až na IV. nádvoří, kde již vpravo uvidíte vstup do Maškarního sálu.

Druhá cesta vede od parkoviště P4 u zámecké zahrady. Z parkoviště přijdete rovně k budově Zámecké jízdárny, kterou obejdete a pokračujete cca 200 m z kopce. Vejdete do areálu zámku, minete barokní divadlo po levé straně, projdete plášťový most a jste na IV. nádvoří u vchodu do Maškarního sálu.

Adresa: Zámek 59, Český Krumlov

Zámecké barokní divadlo

Z parkoviště P2 se dáte po schodech nahoru, půjdete Pivovarskou ulicí až na roh s ulicí Latrán, zde odbočíte vlevo do ulice Latrán. Po ní pokračujete cca 3 minuty až k červené bráně krumlovského zámku. Od brány půjdete cca 5 minut nahoru do kopce až na poslední nádvoří, kde již vpravo uvidíte vstup do barokního divadla.

Druhá cesta vede od parkoviště P4 u zámecké zahrady. Z parkoviště přijdete rovně k budově Zámecké jízdárny, kterou obejdete a pokračujete cca 200 m z kopce, vejdete do areálu zámku a barokní divadlo budete mít po levé ruce.

Adresa: Zámek 59, Český Krumlov

Letní jízdárna

Vozem lze dojet na parkoviště P4 a poté pěšky k dolní části Zámecké jízdárny, kterou obejdete a dáte se doprava. První menší prostor směrem k zídce se nazývá Štěpnice a nad ním se tyčí Letní jízdárna,

Adresa: Zámek 59, Český Krumlov

Prokyšův sál v budově Prelatury

Z náměstí Svornosti se dáte doleva ulicí Horní, po pravé ruce ještě před hotelem Růže uvidíte budovu Prelatury, jejíž je Prokyšův sál součástí.

Adresa: Horní 155, Vnitřní Město, 381 01 Český Krumlov

Synagoga Český Krumlov

Adresa: Za soudem 282, Český Krumlov

Egon Schiele Art Centrum

Adresa: Široká 81, Český Krumlov

Kulturní centrum Prádelna

Adresa: Hradební 83, Český Krumlov

Kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné

Z parkoviště P2 se dáte po schodech nahoru, půjdete Pivovarskou ulicí až na roh s ulicí Latrán, zde odbočíte vlevo do ulice Latrán. Po ní pokračujete cca 3 minuty až k červené bráně krumlovského zámku. Bránu minete, dáte se první možnou uličkou vlevo, na jejímž konci za pizzerií Nonna Gina projdete vchodem do Klášterní zahrady a kostel uvidíte vlevo.

Adresa: Latrán 50, 381 01 Český Krumlov

Klášterní zahrada

Z parkoviště P2 se dáte po schodech nahoru, půjdete Pivovarskou ulicí až na roh s ulicí Latrán, zde odbočíte vlevo do ulice Latrán. Po ní pokračujete cca 3 minuty až k červené bráně krumlovského zámku. Bránu minete, dáte se první možnou uličkou vlevo, na jejímž konci za pizzerií Nonna Gina projdete vchodem do Klášterní zahrady.

Druhý vchod do Klášterní zahrady leží přímo proti vchodu do Pivovarské zahrady v ulici Nové Město.

Adresa: Latrán 50, 381 01 Český Krumlov

Kostel sv. Mikuláš Boletice

Projedete Českým Krumlovem směrem na Lipno, po cca 5 minutách odbočíte doprava na silnici č. 166 směr Křenov, ale hned zahnete doleva na silnici č. 15910 na Boletice. Na začátku Boletic odbočte znovu doprava a přijedete na cestu ke kostelu. Zde zaparkujete a ke kostelu půjdete 300 metrů pěšky.

Adresa: Boletice 9, 382 29 Boletice

Kostel Nanebevzetí Panny Marie Kájov

Projedete Českým Krumlovem směrem na Lipno až do obce Kájov. Na začátku obce odbočíte doprava a přijedete ke kostelu.

Adresa: Kostel Nanebevzetí Panny Marie Kájov

Autem

Z Prahy dojedete do Českého Krumlova dvěma hlavními trasami.

Po silnici E 55 se dostanete do Českých Budějovic, ze kterých vede do Českého Krumlova silnice I/39. Cesta vám zabere přibližně dvě a čtvrt hodiny.

Druhou variantou je dálnice D4. Z Prahy pojedete směrem na Zbraslav, následně se napojíte na E 49 a budete pokračovat po silnici II/166. V případě, že zvolíte tuto trasu, bude vám cesta trvat zhruba o patnáct minut déle než po silnici E 55.

Vlakem

Z pražského hlavního nádraží vás vlak dopraví do Českých Budějovic, kde musíte přestoupit na další vlak či autobus do Českého Krumova. Cesta trvá podle návaznosti konkrétních spojů. Většinou však přibližně tři hodiny.

Autobusem

Do Českého Krumlova jezdí z Prahy (ÚAN Florenc nebo Na Knížecí) autobusy společností RegioJet a FlixBus. Cesta tímto přímým spojem trvá přibližně tři hodiny a zastavuje pouze v Písku a Českých Budějovicích.

Letadlem

Největším letištěm v České republice je to pražské – Letiště Václava Havla (190 km od Českého Krumlova), některé spoje létají také do Brna (250 km od Českého Krumlova), či do rakouského Linze (88 km od Českého Krumlova) nebo do německého Mnichova (270 km od Českého Krumlova).

Nejblíže Českému Krumlovu se nachází malé letiště v Českých Budějovicích (21 km od Českého Krumlova), které by od roku 2021 mělo být připraveno na charterovou, turistickou, obchodní i nákladní mezinárodní a vnitrostátní dopravu.

Místa koncertů a praktické informace

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Oficiální dopravce

Festival se koná za laskavé podpory