Datum konání

13 / 07 / 2024 - Sobota 14:00

Místo konání

městský park

Festivalová zóna

Voice and harp

Voice and harp

„Písně staré Čechie“ Program nabídne český písňový repertoár zapsaný v renesančních a raně barokních kancionálech. Zodpoví též otázku, jak blízko k sobě má píseň duchovní a milostná? Prostřednictvím hlasu sopranistky Lenky Harigelové a zvuku harfy Věry Zdislavy Rais nahlédneme do Franusova codexu, Loutny české Adama Michny z Otradovic, Zdoroslavíčka Felixe Kadlinského, Kancionálu Jana Amose Komenského či sbírky Cultus Harmonicus Alberika Mazáka.

Účinkující

„Voice and harp“ je hudební duo harfistky Věry Zdislavy Rais a sopranistky Lenky Harigelové, které se zaměřuje na hudbu středověku, renesance a baroka. Vychází přitom z tzv. poučené interpretace hudby starších stylových období. Do svého repertoáru zahrnují též hudbu hebrejskou, a to jak duchovní, tak milostné písně Sefardských Židů. Obě členky spolupracují i s dalšími soubory věnujícími se interpretaci staré hudby. V teoretické rovině se hudbě věnují díky spolupráci s redakcí vážné hudby Českého rozhlasu Vltava.

Program

Anonym – O mater Bohemiae
Anonym – Dřievo sě listem odievá
Anonym – Otep myrry
Codex Franus: Pulcherrima rosa, Ave gloriosa
Adam Michna z Otradovic, sbírka „Loutna česká“
Felix Kadlínský, „Zdoroslavíček“
Jan Amos Komenský, „Kancionál“
Albericus Mazák, sbírka „Cultus Harmonicus“

městský park

Park o rozloze 2,5 hektaru leží ve středu města Český Krumlov, na levém břehu řeky Vltavy. Od náměstí jste tu za 5 minut. Již od konce 16. století byl prostor nynějšího parku oddechovým místem a zahradou. Užívali ji jezuité, jejichž kolej stála na protějším břehu

Voice and harp

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory

Oficiální restaurace