Datum konání

06 / 08 / 2021 - Pátek 20:30

Místo konání

Pivovarská zahrada

Festivalová zóna

Unique Quartet

Pivovarskou zahradou se ponese klasická, jazzová, filmová a populární hudba, a to v podání známého smyčcového kvarteta Unique Quartet. Tito čtyři mladí sólisté pravidelně doprovází na koncertních pódiích Ondřeje G. Brzobohatého, Báru Basikovou, Lenku Dusilovou nebo Barboru Polákovou.

Účinkující

Anton Čonka – první housle, Vladan Malinjak – druhé housle, Ilia Chernoklinov – viola, Šimon Marek – violoncello

Program

Bude doplněn.

Unique Quartet

Unique Quartet je české smyčcové kvarteto, které vzniklo v roce 2016 v Praze. Kvarteto se věnuje různým hudebním žánrům, od klasické, přes jazzovou až po filmovou a populární hudbu. Od svého vzniku začalo intenzivně spolupracovat s osobnostmi současné populární scény a koncertovat s vlastním programem.

Historie tohoto uskupení však sahá mnohem hlouběji do historie. Už v roce 2011 vzniklo v Praze smyčcové kvarteto s názvem Kvintesence Quartet. Šlo o jazzové kvarteto, které hrálo výhradně vlastní kompozice a využívalo též tvorby spřízněných jazzových a soudobých skladatelů. Kvarteto vystupovalo buď na samostatných koncertech, nebo festivalech a to doma i v zahraničí.

Čím dál častěji se však také objevovaly nabídky ke studiové práci v oblasti populární hudby a k doprovázení současných populárních zpěvaček a zpěváků. To vše dalo podnět k vytvoření „nového“ kvartetu s názvem Unique Quartet, který se specializuje především na tuto oblast.

V uplynulých třech letech se zúčastnil nahrávání CD, singlů nebo klipů Ewy Farné, Karla Gotta, Anety Langerové, Lenny, Jana Smigmatora, Jitky Zelenkové, Barbory Mochowé a mnoha dalších. Na koncertních pódiích doprovázel, kromě mnoha z již zmíněných; Dashu, Barboru Polákovou, Martu Jandovou, Ondřeje Gregor Brzobohatého, Evu Burešovou, Moniku Absolonovou, Báru Basikovou, Lenku Dusilovou, kapelu Vertigo, dívčí kapelu Vesna a další.

Unique Quartet se zúčastnil několika zahraničních turné v Evropě a Asii. Za zmínku zcela jistě stojí spolupráce s nejslavnější tureckou jazzovou zpěvačkou Sibel Kose a také chilskou hudebnicí Camilou Meza, která si kvarteto přizvala ke své kapele jako hosty.

Unique Quartet

Pivovarská zahrada

Představte si kouzelný výhled na českokrumlovský zámek, svěží letní večer, zpovzdálí jemně šumí řeka a k tomu hraje jen pro vás hudba v podání světových hvězd. Pivovarská zahrada toto vše v období festivalu nabízí. Velký prostor plný zeleně a stromů přímo vybízí k nezapomenutelnému zážitku a bylo tomu tak i v historii. K rozkvětu této novoměstské zahrady došlo za vlády Viléma a Petra Voka z Rožmberka, pěstovaly se zde exotické rostliny, v sádkách se chovaly ryby a nechyběl ani zpěv ptáků z voliéry. A právě tato zahrada vám i v dnešní době nabízí neopakovatelnou atmosféru, kterou si budete pamatovat až do konce života.

Unique Quartet

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory