Datum konání

26 / 07 / 2024 - Pátek 19:30

Místo konání

Zámecká jízdárna

Esther Abrami a Virtuosos V4+

Mentorkou letošních vítězů mezinárodní soutěže mladých talentů klasické hudby Virtuosos V4+ se stane Esther Abrami. Jedna z nejvýraznějších mladých houslistek současnosti v Čechách vystoupí zcela poprvé. Na koncertě zahraje Houslový koncert a moll Antonína Dvořáka, na který se také bude soustředit při své festivalové masterclass. Mladé umělce i houslovou virtuosku doprovodí Jihočeská filharmonie vedená Peterem Valentovičem.

Účinkující

Esther Abrami – housle
Vítězové soutěže Virtuosos V4+:
Zarina Zaradna (PL) – harfa
Teo Gertler (SK) – housle
Ondřej Toman (CZ) – klarinet
Kateřina Švecová (CZ) – housle
Ali Lugosi (HU) – klarinet
Jihočeská filharmonie
Peter Valentovič – dirigent

Program

Antonín Dvořák: Koncert pro housle a orchestr a moll
další program bude oznámen podle repertoáru letošních vítězů soutěže

Esther Abrami

Jedna z nejnadějnějších mladých umělkyň své generace vystudovala hru na housle na Royal College of Music a na Královské konzervatoři v Birminghamu, kde získala plné stipendium. Od té doby šestadvacetiletá houslistka spolupracuje s English Symphony Orchestra, vydala dvě alba a získala si také mezinárodní věhlas na sociálních sítích, kde inspiruje mladé lidi, aby se vydali na hudební dráhu.

Provozuje také podcast „Woman in Classical“, kde vede rozhovory s vynikajícími hudebnicemi a skladatelkami a zabývá se genderovými rozdíly a stereotypy v hudebním průmyslu.

V časopise BBC Music Magazine byla uvedena jako „Vycházející hvězda“, jako „30 pod 30 klasických umělců, které je třeba sledovat“ a vyhrála cenu „Social Media Superstar“ v soutěži Global Awards.

foto: Florian Saez

Esther Abrami

Jihočeská filharmonie

Jihočeská filharmonie byla v Českých Budějovicích založena v roce 1981 a nyní v jejím čele od roku 2021 stojí šéfdirigent Miran Vaupotić.

Orchestr vedle interpretace hudby klasických skladatelů a skladeb vhodných pro menší orchestry sleduje současný trend propojování žánrů a objevuje nové přístupy interpretace. Otevírá tak klasickou hudbu mladšímu publiku a širší veřejnosti.

Jihočeská filharmonie

Peter Valentovič

Dirigent a klavírista – vyhledávaný hudební partner slavných pěvců – sklízí úspěchy na světových operních scénách a koncertních síních. Dirigování vystudoval na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni u Leopolda Hagera a na pařížské Conservatoire National Supérieur ve třídě Zsolta Nagye. Byl korepetitorem v pařížských operních domech Opéra Bastille a Théâtre du Châtelet, kde spolupracoval s Johnem Elliotem Gardinerem a působil rovněž jako sbormistr a dirigent Opery Kapské Město v Jižní Africe.

Na podzim 2016 mj. řídil Orchestr a Sbor pražské Státní opery na měsíčním turné po Japonsku, kde v titulní roli Belliniho Normy zářila Edita Gruberová.

Peter Valentovič

Zámecká jízdárna

Přijďte si užít koncert v nezapomenutelné a unikátní Zámecké jízdárně, která je součástí českokrumlovského zámku nedaleko zámecké zahrady. Věřte, že se do této ojedinělé stavby a jejího okolí zamilujete a budete se zde cítit jako na vídeňském císařském dvoře v 18. století. Ostatně to je záměr, se kterým nechal jízdárnu postavit kníže Josef Adam ze Schwarzenberku po vzoru vídeňského císařského dvora. Když se k tomu přidá nádherný výhled na dominantu Českého Krumlova – zámek, budete okouzleni.

Esther Abrami a Virtuosos V4+

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Pohonné hmoty dodává

Festival se koná za laskavé podpory