Datum konání

31 / 07 / 2021 - Sobota 20:30

Místo konání

Pivovarská zahrada

Dan Brown – Wild Symphony

Česká premiéra

Jste připravení na divoké hudební i obrazové dobrodružství? Festivalovou zónu otevře česká premiéra díla Wild Symphony, během které bude Dan Brown prostřednictvím LED obrazovek předčítat úryvky ze stejnojmenné knihy. Dana Browna díky jeho knižním bestsellerům zná celý svět.  Miliony lidí čtou jeho knihy, málokdo však ví, že Dan Brown není jen skvělým spisovatelem, ale i hudebníkem a skladatelem. Na festivalu představí své první dílo pro orchestr. Pro téměř dvacet hudebních portrétů byla skladateli inspirací zvířecí říše. Sám Dan Brown říká, že jeho Divoká symfonie má bavit rodiny, rodiče, děti, zkrátka lidi všech věkových kategorií. Skladatel své první dílo klasické hudby vydal spolu se zářivě ilustrovanou dětskou knihou stejného názvu, která v Česku vyšla na podzim minulého roku.

Účinkující

Dan Brown – mluvené slovo EN (prostřednictvím LED obrazovek), Alexander Hemala – mluvené slovo CZ, Jihočeská filharmonie, dirigent Miran Vaupotić 

Program

Wild Symphony

Dan Brown

Dan Brown je autorem celé řady bestsellerů včetně románu Da Vinciho kód, který se stal nejprodávanějším románem všech a předmětem intelektuálních debat mezi čtenáři i učenci. Brownovy romány vyšly v 56 jazycích po celém světě a prodalo se přes 200 milionů výtisků.

V roce 2005 TIME Magazine zařadil Browna mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě a redaktoři mu přiřkli tyto zásluhy – „drží vydavatelský průmysl nad vodou; znovuobjevený zájem o Leonarda da Vinciho a ranou křesťanskou historii; nárůst turismu v Paříži a Římě; větší počet členů v tajných spolcích; zloba kardinálů v Římě; osm knih popírajících tvrzení v románu a sedm průvodců, které je třeba si společně s ním přečíst; záplava historických thrillerů; a zásadní filmová franšíza.“

Jako syn učitele matematiky a kostelní varhanice Brown vyrůstal v kampusu přípravné školy, kde si oblíbil paradoxní interakci vědy a náboženství. Tato témata se následně stala základem jeho knih. Vystudoval Amherst College a Phillips Exeter Academy, kam se později vrátil jako učitel angličtiny, než se začal plně věnovat psaní. Žije v Nové Anglii se svým žlutým labradorem Winstonem.

Brownův poslední román, Počátek, se zabývá dvěma zásadními otázkami lidstva: Odkud pocházíme? Kam jdeme?

Dan Brown

Miran Vaupotić

„Dynamický a znalý“ chorvatský dirigent Miran Vaupotić si při spolupráci se špičkovými orchestry a ansámbly z celého světa vybudoval hvězdnou kariéru nejen v Evropě, ale i mimo ni. Díky své vášni a zkušenostem dovedl hudebníky z různých oborů k významným úspěchům, ať již v koncertních sálech či nahrávacích studiích.

Miran Vaupotić

Pivovarská zahrada

Představte si kouzelný výhled na českokrumlovský zámek, svěží letní večer, zpovzdálí jemně šumí řeka a k tomu hraje jen pro vás hudba v podání světových hvězd. Pivovarská zahrada toto vše v období festivalu nabízí. Velký prostor plný zeleně a stromů přímo vybízí k nezapomenutelnému zážitku a bylo tomu tak i v historii. K rozkvětu této novoměstské zahrady došlo za vlády Viléma a Petra Voka z Rožmberka, pěstovaly se zde exotické rostliny, v sádkách se chovaly ryby a nechyběl ani zpěv ptáků z voliéry. A právě tato zahrada vám i v dnešní době nabízí neopakovatelnou atmosféru, kterou si budete pamatovat až do konce života.

Dan Brown – Wild Symphony

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory