Datum konání

12 / 07 / 2024 - Pátek 18:00

Místo konání

městský park

Festivalová zóna

Budvicense

Budvicense Trio

Komorní soubor Budvicense byl založen v roce 2006, v době, kdy Lenka, Markéta a Martin Týmlovi studovali na pražské Akademii Múzických Umění. Významného úspěchu dosáhl na soutěži pro komorní soubory vypsané v rámci mezinárodních mistrovských kurzů Sommerakademie Prag-Wien-Budapest, kdy zvítězil v jedné z kategorií soutěže. Od té doby soubor pravidelně vystupuje na koncertních pódiích v České republice i v zahraničí. V roce 2017 absolvovalo Budvicense čtrnáctidenní koncertní turné v Číně.

Účinkující

Martin Týml – housle – působí jako koncertní mistr (1. houslista) Jihočeské filharmonie, umělecký vedoucí Budvicense, člen komorního souboru Collegium 1066m.n.m.

Markéta Týmlová – klavír – vyučuje hru na klavír na českobudějovické konzervatoři a ZUŠ Piaristické nám., členka Budvicense a členka pěveckého sboru Sv. Vojtěcha.

Lenka Týmlová – cello – působí jako violoncellistka Jihočeské filharmonie, členka Budvicense, soukromě vyučuje violoncello.

 

 

Program

J. Suk - klavírní trio c moll op.2
A. Dvořák - Sonatina pro housle a klavír
B. Martinů - klavírní trio d moll, 2. věta - Adagio
B. Smetana - Z domoviny - duo pro housle a klavír
O. Nedbal - Romance
A. Dvořák - klavírní trio “Dumky” - výběr, č.4 a č.6

městský park

Park o rozloze 2,5 hektaru leží ve středu města Český Krumlov, na levém břehu řeky Vltavy. Od náměstí jste tu za 5 minut. Již od konce 16. století byl prostor nynějšího parku oddechovým místem a zahradou. Užívali ji jezuité, jejichž kolej stála na protějším břehu

Budvicense

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory

Oficiální restaurace