Datum konání

20 / 08 / 2021 - Pátek 20:30

Místo konání

Pivovarská zahrada

Festivalová zóna

Bonsai č. 3

Přijďte si užít letní večer do Pivovarské zahrady a poslechněte si autorské skladby folkové kapely Bonsai č. 3, která oslavila už 20. výročí.

Účinkující

Zuzka Králová – zpěv, kytara, rytmika, Peťa Štroblová – violoncello, Václav Koblenc – kytara, zpěv, harmonika, flétna, Michal Štrobl – kytara, hoboj, flétna, zpěv, Karel Kačer – kontrabas

Program

Bude doplněno.

Bonsai č. 3

Kapela Bonsai č. 3 hraje folk s violoncellem a oslavila před časem 20. výročí. Rozvíjí odkaz folkové Bonsaie, která v letech 1983 a 1984 získala cenu Porta. V repertoáru mírně převažují písně Bonsai, čím dál víc se ale objevují vlastní autorské písně. V roce 2018 kapela získala hlavní cenu poroty na festivalu Mohelnický dostavník a ve finále festivalu Porta Cenu Českého rozhlasu.

Poslední CD Z dlouhých poutí navazuje z části na kapelu Bonsai známou z 80. let, z části přináší vlastní písničky o městech (ne)šťastných lásek, rozmilovaných srdcích i o voňavých náladách z tónů. Na desce je 16 písniček, jsou tam i hosté hrající na trubku, klavír a bicí.

Bonsai č. 3

Pivovarská zahrada

Představte si kouzelný výhled na českokrumlovský zámek, svěží letní večer, zpovzdálí jemně šumí řeka a k tomu hraje jen pro vás hudba v podání světových hvězd. Pivovarská zahrada toto vše v období festivalu nabízí. Velký prostor plný zeleně a stromů přímo vybízí k nezapomenutelnému zážitku a bylo tomu tak i v historii. K rozkvětu této novoměstské zahrady došlo za vlády Viléma a Petra Voka z Rožmberka, pěstovaly se zde exotické rostliny, v sádkách se chovaly ryby a nechyběl ani zpěv ptáků z voliéry. A právě tato zahrada vám i v dnešní době nabízí neopakovatelnou atmosféru, kterou si budete pamatovat až do konce života.

Bonsai č. 3

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory