Datum konání

13 / 07 / 2024 - Sobota 15:00

Místo konání

městský park

Festivalová zóna

Bendissimo

Bendissimo

Přehlížíme-li bohatou krajinu hudebních žánrů, je mezi nimi jeden, který dokáže rozvíjet onen životodárný kontakt mezi pódiem a hledištěm s vystupňovanou intenzitou, a to je komorní hudba. Nepatří možná k těm vnějškově nejefektnějším kategoriím hudební produkce, ale má to obrovské privilegium, že dovede s posluchačem navázat intimní vztah a uprostřed disharmonie vnějšího světa rozprostřít jedinečnou harmonii, hudební i mezilidskou.

Účinkující

Bendissimo je soubor složený z profesionálních muzikantů, kteří působí v Českých Budějovicích. Zrodilo se z vášně pro hudbu a oddanosti uměleckému vyjádření nejprve jako soubor „Piacere Musicale“ v roce 2020.

Unikátní kombinace klarinetu a smyčcového kvinteta vytváří pestrou paletu zvuků, otevírající cestu k širokému spektru repertoáru od klasiky po netradiční skladby z různých částí světa.
Na tomto koncertě se necháme unést nejen klasickými skladbami, ale také energickou hudbou, která rezonuje s vášní a moderním pohledem na umělecký projev.

Program

A. Dvořák - Smyčcový kvartet č. 12 F dur, op. 96 “Americký”
A. Míšek - Smyčcový kvintet Es dur
O. Kukal – Clarinettino

městský park

Park o rozloze 2,5 hektaru leží ve středu města Český Krumlov, na levém břehu řeky Vltavy. Od náměstí jste tu za 5 minut. Již od konce 16. století byl prostor nynějšího parku oddechovým místem a zahradou. Užívali ji jezuité, jejichž kolej stála na protějším břehu

Bendissimo

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory

Oficiální restaurace