Změny v programu 31. ročníku

10 / 05 / 2022

Vážení návštěvníci a příznivci festivalu,

velice nás to mrzí a věřte, že bychom Vám raději přinesli zprávy, které se sdělují snadněji.
Z důvodu nepředvídaného snížení státní grantové podpory pro rok 2022, které nás zastihlo v posledních několika dnech, jsme museli provést změny v zamýšleném programu festivalu. Věříme, že Vás některé z nich překvapí pozitivně a letošní ročník si nenecháte ujít i přes lehce upravenou dramaturgii, která však maximálně zachovává uměleckou integritu festivalu a nijak neubírá na jeho vysokém uměleckém standardu.

První ze změn se dotkne koncertu 16. 7. nazvaného Francouzská noc – Noc romantismu a impresionismu. Tento koncert bude přenesen do Pivovarské zahrady a pod novým názvem Noc romantismu jsme se na koncertě rozhodli uvést jedno z nejkrásnějších děl klasického repertoáru a vrcholné dílo romantismu – Čajkovského Klavírní koncert č. 1 b moll. Tento nejslavnější klavírní koncert nechá vyniknout virtuozitě mladého pianisty slovensko-australského původu Ryana Martina Bradshawa, který je vítězem mnoha prestižních mezinárodních soutěží. Doprovodí ho Symfonický orchestr Českého rozhlasu pod vedením nastupující šéfdirigenta Petra Popelky. Ani obdivovatelé specifického citu pro barvu a vyváženost hudební kompozice, která je tak příznačná pro frankofonní skladatele, nepřijdou zkrátka. Uvedením vrcholného díla Césara Francka Symfonie d moll připomeneme 200 let, které letos uplynou od narození tohoto výjimečného romantického skladatele.

Bohužel jsme také museli ustoupit z plánované realizace koncertu 23. 7. 2022 amerického vokálního kvartetu The Manhattan Transfer. O náhradním interpretovi pro tento termín se jedná.

Předem se omlouváme za možné komplikace, které Vám změnami v programu mohou vzniknout.

VSTUPENKY:

Pro koncert 16. 7. 2022 zůstávají zakoupené vstupenky v platnosti. V případě, že by změny programu pro Vás byly natolik nevyhovující, že byste se je rozhodli vrátit, můžete tak učinit do 31. 5. 2022 v místě, kde jste vstupenky zakoupili.

Pro koncert 23. 7. 2022, The Manhattan Transfer Vám bude vstupné za zakoupené vstupenky vráceno. Pokud jste provedli nákup online, bude Vám částka vrácena na bankovní účet, ze kterého byla platba provedena. Pokud jste vstupenky koupili osobně, vstupné Vám bude vráceno v místě, kde jste je zakoupili. Budeme rádi, zachováte-li festivalu svou podporu a vyberete si vstupenky na jiný koncert v rámci našeho programu ve stejné hodnotě. V tomto případě nás kontaktujte na adrese vstupenky@festivalkrumlov.cz, rádi Vám vstupenky vyměníme. Zároveň bychom držitelům vstupenek na zrušený koncert jako omluvu rádi nabídli slevu na nákup dalších vstupenek v rámci 31. ročníku. Detaily naleznete ve svém emailu nebo nás kontaktujte na vstupenky@festivalkrumlov.cz.

Děkujeme, že zachováváte našemu festivalu přízeň, velmi si jí vážíme a je teď pro nás důležitější než kdy jindy.

S velkou omluvou za nepředvídatelné změny a přáním, ať i nadále zůstáváme naladěni na stejnou notu

Tým Vašeho Festivalu Krumlov

Změny v programu 31. ročníku

Mohlo by vás také zajímat

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory