Umělci ocenili fantastickou atmosféru a dočkali se potlesku ve stoje

03 / 10 / 2020

29. ročník tradičního Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov je minulostí. Třítýdenní přehlídku hudby odstartoval Dvořákovým Koncertem pro violoncello v pátek 18. září přední český violoncellista Jiří Bárta. Toho doprovodila Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Leoše Svárovského, který byl z koncertu, jako všichni umělci, nadšený.

„Všichni jsme slyšeli a viděli reakci publika. Každý koncert je vazba mezi hledištěm a jevištěm. Všichni hudebníci jsme jako jeden tým cítili, že to posluchače v sále baví. Potlesk ve stoje byl úžasný a nás všechny odměnil tak fantasticky, že orchestr i já jsme v sedmém nebi.“

Takzvané standing ovation se díky nadšeným posluchačům konala na téměř všech koncertech. Umělcům se tak dostalo té největší pocty.

Festival zakončil klavírista Ivo Kahánek Šostakovičovým Koncertem pro klavír, trubku a smyčcový orchestr č. 1 c moll, op. 35 za doprovodu nejvýznamnějšího českého tělesa České filharmonie. Ta se na festivalu představila po 16 letech.

Od 18. září do 3. října se konalo 13 koncertů, a to v prostorách českokrumlovského zámku. Návštěvníci si tak měli možnost poslechnout přední hvězdy současné české klasické i populární hudby, komorní tělesa, několik filharmonií a sólistů.

Umělci ocenili fantastickou atmosféru a dočkali se potlesku ve stoje

Mohlo by vás také zajímat

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory