New York v Českém Krumlově. Na festivalu vystoupí hvězdy z Broadwaye

10 / 09 / 2021

Máte plány na sobotu 11. září? Pokud ne, vydejte se do New Yorku. Zdá se to jako šílený nápad, ale stačí přijet do českokrumlovské Pivovarské zahrady. Díky třem zpěvákům, kteří na festival dorazí přímo z legendárních broadwayských divadelních prken, se budete cítit jako v NYC.

Oblíbená broadwayská noc na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov nesmí chybět. V Pivovarské zahradě vystoupí tři broadwayské hvězdy, a to Christiane Noll, Rob Evan a Capathia Jenkins. Ta vystupovala také v Carnegie Hall, její hlas můžete slyšet i v hudbě k filmům Nine, Chicago či Pravá blondýnka v hlavní roli s Reese Witherspoon. Pivovarskou zahradou zazní klasická díla, která dnes patří do zlatého muzikálového fondu. Muzikál se začal rodit v padesátých letech a od té doby se muzikálová literatura rozrostla o bezpočet hitů na americké i britské scéně, které se těší neutuchajícímu zájmu publika po celém světě. Co by to bylo za večer, kdyby v repertoáru chyběly melodie z Bídníků, Fantoma opery nebo Kabaretu.

Od muzikálů si v první polovině večera na pár okamžiků odskočíme k filmu. První zastávkou bude podivuhodný kreslený svět Walta Disney a ukázka z úspěšné filmové pohádky Ledové království. Další výlet pak přináší vzpomínku na desátou bondovku „Špion, který mě miloval“ z roku 1977. Silnou ústřední baladu „Nobody Does It Better“ tehdy s úspěchem nazpívala Carly Simonová.

Krumlovem se ponesou i hity Whitney Houston nebo Alicii Keys

Druhá polovina večera bude patřit oslnivé směsi populárních melodií, se kterými Cyndi Lauper, Donna Summer, Alicia Keys či kapela Led Zeppelin dobývaly čelní místa světových hitparád. Publikum jistě dojme i hit „Will Always Love You“ od neobyčejné americké zpěvačky, ale i herečky Whitney Houston, která byla jednou z nejprodávanějších hudebních umělkyň všech dob s více jak 200 miliony prodaných nahrávek. Koncert se koná už v sobotu 11. září od 19:30 h v Pivovarské zahradě v Českém Krumlově. Více informací najdete ZDE.

Mohlo by vás také zajímat

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory