Datum konání

11 / 09 / 2021 - Sobota 19:30

Místo konání

Pivovarská zahrada

Národní večer – USA

Národní večery k festivalu v Českém Krumlově neodmyslitelně patří. V předešlých ročnících se představily kultury různých zemí a nejinak tomu bude i letos. Tentokrát se vydáme do Spojených států amerických. Večerem vás provede charismatická americká zpěvačka Pia Toscano, která pravidelně vystupuje po boku světoznámých hvězd jako jsou Andrea Bocelli, David Foster či Jennifer Lopez a vyniká čtyřoktávovým hlasovým rozsahem a barvou připomínající ikonu Celine Dion. V jejím podání zazní ty největší americké melodie za doprovodu jednoho z nejlepších českých bandu: CBC Big Band složený z předních českých hudebníků a pod uměleckým vedením Miroslava Surky. Na národním večeru nebude chybět bohatý raut plný amerických specialit.

Účinkující

Pia Toscano – zpěv, CBC Big Band, umělecký vedoucí Miroslav Surka

Program

Nejznámější americké písně od původních jazzových skladeb až po populární melodie 21. století (River deep, mountain high, Power of love, Make you feel my love, All by myself, I´ll stand by you…).

Pia Toscano

Pia Toscano se proslavila jako vokalistka s bohatým, emočně transparentním hlasem, který ovlivnily hvězdy jako Mariah Carey, Whitney Houston, Celine Dion a Etta James. Pia Toscano vystupuje již od čtyř let a byla považována za jednu z favoritek v 10. sezóně soutěže American Idol díky svému hlasovému rozsahu a nesporné kráse. Její vyřazení, které je považováno za jedno z největších překvapení v historii soutěže American Idol, ji však nezastavilo. Vydala se na turné American Idol’s Live, vystupovala s Jennifer Lopez a v pořadech The Ellen Show, The Tonight Show, Live with Regis & Kelly, Good Morning America a mnoha dalších. S Jennifer Lopez vystupovala na její domovské scéně ve Vegas s programem „All I Have“ a v současné době je na turné s Davidem Fosterem a Andreou Bocellim. Hraje v průlomovém dokumentárním seriálu „Westside“ dostupném na Netflixu a má nové hudební plány na rok 2019.

Pia Toscano

CBC Big Band

CBC Big Band patří mezi nejlepší big bandy v ČR a je složen z předních profesionálních hráčů. Založil ho trumpetista Miroslav Surka v roce 2005. Za své patnáctileté působení soubor hrál na různých jazzových festivalech (Přerov, Slaný, Swingový festival Praha, South Bohemia Jazzfest ad.).

Na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov doprovázel světové jazzové trumpetové hvězdy: Bobby Shew (2008), James Morrison (2010), Arturo Sandoval (2011). Dále vystoupil např. s Dee Dee Bridgewater (2010) na Prag Proms. Na české popové i jazzové scéně spolupracoval CBC Big Band např. s Karlem Gottem, Ladislavem Kerndlem, Helenou Vondráčkovou, Jitkou Zelenkovou, Dashou, Janem Smigmatorem, Felixem Slováčkem, Josefem Lauferem ad. Soubor vystupuje v show „Glenn Miller – Tribute to the legend“.

CBC Big Band

Pivovarská zahrada

Představte si kouzelný výhled na českokrumlovský zámek, svěží letní večer, zpovzdálí jemně šumí řeka a k tomu hraje jen pro vás hudba v podání světových hvězd. Pivovarská zahrada toto vše v období festivalu nabízí. Velký prostor plný zeleně a stromů přímo vybízí k nezapomenutelnému zážitku a bylo tomu tak i v historii. K rozkvětu této novoměstské zahrady došlo za vlády Viléma a Petra Voka z Rožmberka, pěstovaly se zde exotické rostliny, v sádkách se chovaly ryby a nechyběl ani zpět ptáků z voliéry. A právě tato zahrada vám i v dnešní době nabízí neopakovatelnou atmosféru, kterou si budete pamatovat až do konce života.

Národní večer – USA

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Oficiální dopravce

Festival se koná za laskavé podpory