Datum konání

24 / 04 / 2024 - Středa 17:30

Místo konání

Městské divadlo

Benefiční koncert: Trio Incendio

s výtěžkem pro ICOS Český Krumlov

V letošním roce obzvlášť oslavíme českou hudbu, které na rozdíl od češtiny rozumí a naslouchá celý svět. Tento univerzální jazyk potěší nejen své posluchače v sále, ale navíc umí svést dohromady ty, kteří chtějí tohle potěšení a dobro šířit dál.

Přijměte proto pozvání na benefiční koncert, jehož celý výtěžek věnujeme organizaci ICOS Český Krumlov.

Jako předehra 33. ročníku Festivalu zazní trio radostných, dojemných i romantických skladeb vrcholných českých skladatelů Josefa Suka, Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka. Poslední trojku přidá Trio Incendio, které se etablovalo jako jeden z nejvýraznějších mladých evropských souborů. Mladistvá lehkost a žertovnost se v jeho hře snoubí s virtuózní vyspělostí a fascinuje publikum v nejprestižnějších sálech Evropy. A jinak tomu nebude ani v Českém Krumlově.

Základní vstupné na koncert: 310 Kč.
Speciální vstupné PATRON: 620 Kč.
Přesně tolik totiž stojí 1 hodina osobní asistence pro seniory či děti a dospělé se zdravotním postižením. I díky Vám a obětavým asistentům ji tak stráví doma a ne třeba v ústavu.
Děkujeme, že společně můžeme pomáhat a s ICOSem dělat svět kolem nás lepší.

Účinkující

Trio Incendio:
Filip Zaykov – housle
Vilém Petras – violoncello
Karolína Františová – klavír

Program

Josef Suk – Elegie pro klavír, housle a violoncello, op. 23
Bohuslav Martinů – Klavírní trio č. 3. C dur, H 332
Antonín Dvořák – Klavírní trio č. 2 g moll, op. 26

Trio Incendio

Trio Incendio bylo založeno v roce 2016, kdy si Karolína Františová, Filip Zaykov a Vilém Petras spolu poprvé zahráli jako členové Akademie komorní hudby (AKH) a následně se rozhodli v tomto složení pokračovat. Rychle se etablovali jako jeden z nejvýraznějších mladých evropských souborů vystupujících v nejlepších evropských sálech, jako je Wigmore Hall, Filharmonie Berlín nebo Rudolfinum v Praze. Trio strhává publikum především smyslem pro stylovost a lehkost v klasicistních dílech, vřelým zvukem v interpretaci romantických skladeb i podmanivým pojetím soudobých skladeb. Je laureátem několika soutěží, například soutěže Josepha Haydna ve Vídni, soutěže Josepha Joachima ve Výmaru, Gianni Bergamo Classic Music Award v Luganu, Coop Music Awards v Cremoně, Concorso Musicale „Marcello Pontillo“ ve Firenze, soutěže Kiejstuta Bacewicze v Lodži, Concorso „Massimiliano Antonelli“ v Latině nebo soutěže Bohuslava Martinů v Praze, kde také získalo Zvláštní cenu za nejlepší interpretaci díla Martinů. Nedávno trio získalo Cenu Hanse Gála udělovanou Akademií věd a literatury v Mohuči a Nadací Villa Musica. Zúčastnilo se letošní Verbier Academy, kde mělo tu čest spolupracovat se členy Quatuor Ebene, Nicolasem Altstaedtem, Amihai Grosz, Mihaelou Martin a Gaborem Takács-Nagy.

Trio Incendio

ICOS Český Krumlov, o. p. s.

ICOS je nezisková organizace, která působí od roku 2000 v Českém Krumlově a příhraničních regionech jižních Čech. Zajišťuje sociální a na ně navazující služby. Pro seniory, děti i dospělé se zdravotním postižením, rodiny s dětmi a pro lidi v tíživé situaci, kterou nemohou řešit bez pomoci druhých. Služeb ICOS ročně využívá kolem dvou tisícovek lidí.
Osobní asistence ICOS umožňuje šesti desítkám seniorů i dětem a dospělým se zdravotním postižením žít přes nejrůznější omezení důstojně v domácím prostředí, aniž by musely využívat ústavních zařízení. Pro dvě stovky rodin s dětmi v obtížných situacích zajišťuje ICOS psychologické, právní, rodinné poradenství, terapie a další služby. Další stovky rodin navštěvují Rodinné centrum Krumlík, kde funguje i dětská skupina jako doplněk sítě mateřských škol. Bezplatnou právní poradnu ročně využije na 800 lidí. Preventivní programy pomáhají předcházet rizikovému chování ve školách i mladým lidem, kteří se dostali do konfliktu se zákonem. Centrum pro seniory při ICOS pak ročně připraví ve spolupráci s dobrovolníky na 350 akcí pro seniory v 11 obcích. Na činnosti ICOS se podílí padesátka zaměstnanců i stovka dobrovolníků.
Za svou činnost získal ICOS řadu ocenění, například Neziskovka roku ČR 2016, 2. místo, Cena hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v roce 2022, 2. místo. ICOS je i držitelem Ceny města Český Krumlov za rok 2021.

ICOS Český Krumlov, o. p. s.

Městské divadlo

Městské divadlo Český Krumlov navazuje na bohatou, více jak pětisetletou divadelní tradici ve městě Český Krumlov. Současná budova divadla v Horní ulici byla otevřena 22. června 1993 představením hry Johna Steinbecka „O myších a lidech“. V současné době je divadlo jak po stránce architektonické tak technickoprovozní moderním kulturním stánkem s divadelním sálem o kapacitě 265 diváků. Společenské prostory jsou bezbariérové (mimo balkónu). Samozřejmě zde nechybí […]

Benefiční koncert: Trio Incendio

Generální partner

Hlavní partneři

Oficiální partneři

Festival se koná za laskavé podpory