Úvod » O nás » Archiv minulých ročníků » 2005 - 14. ročník

2005 - 14. ročník

Informace o 14. ročníku MHF ČK 2005

Závěrečná tisková zpráva ze 14. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov 2005.

Čtrnáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu nabídnul svým návštěvníkům od 15. července do 27. srpna celkem 26 koncertů, z nichž se téměř polovina uskutečnila pod širým nebem, a to především v Zámecké a Pivovarské zahradě. Komorní atmosféru poskytl Maškarní sál krumlovského zámku a varhanní koncerty se konaly v kostelech v Českém Krumlově, Vyšším Brodě a v Českých Budějovicích.

Hosty zahajovacího koncertu, v podání rezidenčního festivalového orchestru, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, byl světoznámý izraelský violoncellista Mischa Maisky a korejská houslistka Min-Jung Suh.

Kromě klasické hudby byly v programu zahrnuty i jiné hudební žánry, jazz, folk a rock. V Pivovarské zahradě se uskutečnily tři večery s nezaměnitelnou atmosférou, koncert rockové skupiny Elán, folkového Spirituál kvintetu a hvězdy jazzového nebe, trumpetisty Maynarda Fergusona z Kanady s jeho orchestrem Big Bop Nouveau Band.

Velký zájem byl také o dvě barokní noci. Návštěvníci se v prostředí zámecké zahrady přenesli o tři sta let zpět a prožili koncert a následně hostinu doplněnou uměním kejklířů, ukázkami dobových her, ohňostrojem.

Mezi umělci, kteří na festivalu vystoupili byl Sergej Kuznetzov (Rusko), klavír; Daleen Kruger (JAR), varhany; Robert Stallman (USA), flétna; Paolo Pegoraro (Itálie), kytara; Nam-Yun Kim, (Jižní Korea), housle; Mi-Kyung Kim a Kun-Woo Paik(Jižní Korea), klavíry; Magali Mosnier (Francie), flétna; Štěpán Rak (ČR), kytara; Pavel Černý a Michal Novenko (ČR), varhany; Daniel Veis (ČR), violoncello; Ivan Moravec (ČR), klavír a další.

Z komorních orchestrů jmenujme Komorní orchestr Bohuslava Martinů, Kvarteto Martinů, Vivaldi Orchestra Praga, Ars instrumentalis Pragensis, Zanetto Consort, Talichův komorní orchestr, Smyčcové kvarteto Epoque a další.

Sdílejte na sociálních sítích